Nuda jest nie fair!

Home / Nuda jest nie fair!

Nuda jest nie fair!

Któregoś razu – być może było to jedno z zimowych, leniwych popołudni – przyszła do nas jedna z córek: „Tato! Mamo! Nudzi mi się!”. Ostatnia rzecz na jaką mieliśmy ochotę to wymyślać zajęcia dla znudzonych dzieciaków. „Pobawcie się w pokoju” – ot, co od nas usłyszały. Ku naszemu zdziwieniu, młodsza, Anielcia krzyknęła: „NUDA JEST NIE FAIR!” i poszła. Ale w nas coś drgnęło. Od tamtego momentu hasło „Nudzi mi się” jest dla nas jak iskra. Budzi w nas kreatywność i zazwyczaj kończy się jakimś wspólnym działaniem. Z punktu widzenia dorosłych- zwykłym i banalnym. Z punktu widzenia dzieci – czymś magicznym i niecodziennym. Ot, pieczenie ciasta, chleba czy smażenie naleśników. Wspólne granie w planszówki, wycinanie i wyklejanie z gazet, malowanie i lepienie. Niby nic wielkiego, a ile się dzieje! „NUDA JEST NIE FAIR!” to cykl spotkań dla rodziców, przede wszystkim dla ojców i ich dzieci.

Zapraszam!
Kuba Witkowski 


Nasze propozycje:

  • Ptasie radio – warsztaty z budowy karmników i więzi z pociechami
  • Rozwiń skrzydła – czyli kim chcesz zostać jak dorośniesz? – Budowa latawców i warsztaty z komunikacji z dziećmi wkraczającymi w wiek dojrzewania.
  • W sedno tarczy! – czyli warsztaty z budowy łuków, kusz i proc. Cel? Męska przygoda, męski świat, męskie rozmowy. Oczywiście wszystko to międzypokoleniowo.