KWESTA ŚLUBNA

Home / KWESTA ŚLUBNA

KWESTA ŚLUBNA

Kochani Narzeczeni! I WY możecie nam POMÓC!

 Kwestujcie na rzecz Fundacji POD WSPÓLNYM DACHEM!

Planujecie Ślub? Chcecie by był on pod każdym względem wyjątkowy?

Mamy dla Was propozycję. Goście weselni, oprócz prezentów dla Młodej Pary, przynoszą też kwiaty. U was zapewne też tak będzie. Pomyślcie co się z tymi kwiatami potem stanie! Dostaniecie przecież mnóstwo bukietów i wiązanek, być może będzie to nawet kilkadziesiąt wazonów! Zapewne tuż po weselu kwiaty trafią – tak jak na naszym ślubie – do przypadkowych ludzi lub po prostu się zmarnują.

A przecież w prosty sposób możecie tego uniknąć! Jedna wiązanka czy bukiet to średnio wydatek około 50 złotych.
Możecie sprawić, że Wy i Wasi goście – zamiast robić sobie tylko symboliczny gest –  tymi pieniędzmi realnie zmienicie świat wokół Was!

Jak?
Zaproście NAS na swój Ślub!
Pozwólcie wolontariuszom Fundacji POD WSPÓLNYM DACHEM kwestować przed kościołem podczas waszej uroczystości!

Pewnie zastanawiacie się na co pójdą te pieniądze? Możecie być spokojni! Środki przeznaczymy na pomoc, której może potrzebować każda rodzina. W przyszłości także i Wasza. Znacie pewnie takie pary, które zmagają się z kryzysem i myślą o rozstaniu albo ich dziecko sprawia olbrzymie problemy wychowawcze. Takim małżeństwom właśnie pomagamy i właśnie Wy możecie mieć w tym swój udział! Zróbmy prosty rachunek. Wystarczy, że troje Waszych gości, zamiast wydać pieniądze na kwiaty, wrzuci je do naszej puszki, a my za to sfinansujemy godzinę terapii dla 1 pary czy rodziny. Jeśli wysłaliście 50 zaproszeń jest szansa, że zbierzemy na terapię dla 16 par.  Jeśli zaprosiliście więcej gości, takich sesji przeprowadzimy znacznie więcej.

 Konkret? A więc do dzieła.

Czekamy na Wasze zaproszenie, a o resztę się nie martwcie!

Jeśli jesteście zainteresowani, oto kilka kroków jak zorganizować taką kwestę:

  • Na zaproszeniach ślubnych należy podać informację, że zamiast kwiatów prosicie o wsparcie Fundacji POD WSPÓLNYM DACHEM (możemy pomóc w utworzeniu treści na zaproszeniach).
  • Skontaktujcie się z nami telefonicznie lub mailowo w celu ustalenia daty i miejsca planowanej zbiórki.
  • Wolontariusze fundacji przyjadą na Waszą uroczystość i we wskazanym przez Was momencie rozpoczną kwestę. Osoby, które Nas wesprą, dostaną symboliczny podarunek. Oczywiście możecie liczyć na naszą dyskrecję i wyczucie sytuacji, tak by w żaden sposób Wasze święto nie było zakłócone!
  • Po skończonej kweście wolontariusze przekażą puszkę Radzie Fundacji, która policzy zebrane pieniądze i sporządzi protokół ze zbiórki.
  • Po wszystkim otrzymacie też od nas oficjalne podziękowanie z informacją o zebranej kwocie i konkretnym celu, na który zostaną wydane pieniądze. Za zgodą Młodej Pary możemy też o tym poinformować na naszym profilu FB oraz na stronie internetowej fundacji.